• Przedstawienie

• 4 grudnia pojechaliśmy do teatru muzycznego na przedstawienie pt: „Gra o piernika – Maurycy i Kolędnicy”.

• „Podaj rękę słabszym”

• Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Podaj rękę słabszym”, zorganizowanym przez Gminę Koneck. Dzięki temu projektowi mamy możliwość wyjazdu do teatru i filharmonii. Dziękujemy.

• „Bal Wszystkich Świętych”

• 30 października w naszej szkole odbył się po raz pierwszy „Bal Wszystkich Świętych”. Dzieci miały bardzo oryginalne przebrania a także przebrała się też pani dyrektor Katarzyna Lewandowska. Zgadniecie, za kogo się przebrała? Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

• Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej

• 29 października kolejny raz mieliśmy okazję posłuchać jak grają muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a także zwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Dzięki wizycie w muzeum poznaliśmy historię higieny, brudu i produkcji mydła, dowiedzieliśmy się też, kim był Plugawy Tomasz Łaziebnik. Mistrz Mydlarski pokazał nam, na czym polega wytwarzanie mydeł, a później wyrabialiśmy własnoręcznie mydło z wybranym zapachem, kolorem i formą.

• Ślubowanie klasy 1

• 25 października do naszego grona uczniów Szkoły Podstawowej uroczyście przyjęliśmy uczniów klasy pierwszej. Uczniowie na początku uroczystości posadzili tradycyjnie przed szkołą drzewko, o które później będą się troszczyli. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Katarzyna Lewandowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie wierszyka oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.Wychowawcą klasy pierwszej jest pani Anna Adamska-Golenia.Uczniowie klasy 1:Hanna CzerwińskaBartosz GawrońskiKacper GołębiewskiPatryk StasiakKlaudia WinowskaJowita Wroniecka

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jedz owoce i warzywa” (24 października).Wyróżnienie w konkursie zdobyli:Jan Wroniecki,Jowita Wroniecka,Miłosz Czerwiński,Hanna Czerwińska.

• Porządkowanie grobów

• Ojczyzna – to ziemia i groby. Narody tracące pamięć, tracą życie.Dnia 17 i 31 października 2019r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Świętem wraz z panią dyrektor Katarzyną Lewandowską i nauczycielem historii Anną Adamską-Golenia odwiedzili cmentarz parafialny w Konecku i cmentarz choleryczny w Konecku. Uporządkowywali groby i zapalili znicze na grobach bohaterów, uczestników I, II wojny światowej i wojny bolszewickiej. Towarzyszył im mieszkaniec wsi Święte pan Leszek Budzyński, który opowiadał historie bohaterów naszych miejscowości i okolic.

• „Festiwal owoców i warzyw"

• Dnia 17 października odbył się w naszej szkole „Festiwal owoców i warzyw”. Celem festiwalu było promowanie spożywania owoców i warzyw, ich przetworów oraz rozwijanie kompetencji kluczowych.Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała poszczególne sceny festiwalu, na których prezentowały wybrane warzywa i owoce, krajowe bądź egzotyczne. Piosenki, wiersze, scenki, zagadki, zadania oraz degustacja potraw zachęcały do spożywania, owoców i warzyw oraz pojętego zdrowego stylu życia. Gościem festiwalu był pan wójt Ryszard Borowski.

• Wyjazd na przedstawienie

• 16 października uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Kulturalno Kongresowego – Jordanki w Toruniu na przedstawienie pt: „Powrót Pana Kleksa”. Mieliśmy też okazję zwiedzić Dom Mikołaja Kopernika i przenieść się w jego czasy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Pani Zofia Golenia przygotowała z uczniami klasy 4, 5 i 6 akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprawą muzyczną zajęła się pani Sandra Wesołowska.

• Wyjazd do teatru

• 08 października - Wyjazd do teatru, na przedstawienie pt: "Shrek", do Muzeum Warzelni Soli oraz restauracji MacDonald's

• Spotkanie z absolwentką

• Spotkanie z absolwentką naszej szkoły.

Marlena Kopaczyk odbywała u nas w szkole praktyki i przy okazji przybliżyła uczniom realia nauki w szkołach średnich.

• Niedzielny wyjazd do Filharmonii

• 29 września wybraliśmy się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na „Wokalne standardy wczoraj i dziś”. Standardy muzyki jazz i pop w autorskich aranżacjach – śpiew: Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski fortepian.

• Dzień Przedszkolaka - 23 września

• W ten zimny i pochmurny dzień dzieci miały okazję puszczać banki mydlane oraz upiec kiełbaskę przy ognisku. Otrzymały też drobne upominki ufundowane przez rodziców.