• Laboratoria Przyszłości

•  ​​​​​​Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła Podstawowa w Świętem w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 30 000 zł,  na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Drukarka 3D wraz z akcesoriami (filamenty)

2. Stacja lutownicza Zhaoxin

3. Mikrokontroler Mistrz Steam z czujnikami i akcesoriami

4. Mobilny zestaw nagłosnieniowy

5. Aparat fotograficzny Canon do wideoblogów

6. Statyw do aparatu i kamery

7. Mikroporty z akcesoriami

8. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery

9.  Oświetlenie do realizacji nagrań

10. Zestaw klocków konstrukcyjnych Korbo Edu Code

11. Teleskop Sky-Watcher

12. Robot Q-Scout

13. Robot Qobo

14. Robot Dash

15. Pociąg Intelino Starter Pack wraz z akcesoriami dodatkowymi

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

• ​​​​​​​Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: do 17 listopada 2022 r

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Świętem

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• Pielgrzymka do Lichenia

• 27 września uczniowie SP w Świętem wzięli udział w pielgrzymce do Lichenia. Młodzież zawierzała swoje sprawy Matce Bolesnej w czasie spotkania ewangelizacyjnego i Mszy Świętej z udziałem bp diecezji włocławskiej.

• Dzień Jabłka

• My też się zdrowo odżywiamy - 28.09.2022. Poznaliśmy budowę jabłka, kwiata jabłoni. Mieliśmy okazję spróbować pieczone jabłka .

• Dzień Orderu Uśmiechu

• Dnia 22 września w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Apel przypomniał nam, jak wspaniałymi ludźmi są osoby odznaczone tym słonecznym orderem i jak wiele robią dla dzieci. Tradycją naszej szkoły są wybory Szkolnych Kawalerów Orderu Uśmiechu. W tym roku zostali nimi: p. Damian Kuźniewski i Kacper Gołębiewski. Szkolnym Rzecznikiem Praw Dziecka została Patrycja Rosińska. Gratulujemy!

• Dzień Przedszkolaka i Dzień Ziemniaka

• 20 Września w naszej szkole odbył się dzień ziemniaka. Na początku dzieci zgromadziły się i wysłuchały krótkiej historii o ziemniaku. Następnie żwawo udali się do rywalizacji w zawodach m.in bieg w workach czy szukanie ziemniaków na czas. Dzieci bawiły się bardzo dobrze! Uśmiech nie znikał z ich twarzy. Mogliśmy również liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek, a po wszystkich konkurencjach nastał czas na słodki poczęstunek, ale także ziemniaczki z ogniska.

Tego samego dnia odbył się również dzień przedszkolaka, dzieci zostały obdarowane skromnym upominkiem.