• Europejski Tydzień Kodowania od 9 - 24 października 2021

• Czym jest Tydzień Kodowania? Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa realizowana przez ochotników, którzy jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania propagują programowanie w swoich krajach.  Wszystkich organizatorów wydarzeń wokół tematu programowania – szkoły, nauczycieli, kluby kodowania, biblioteki, przedsiębiorstwa, organy publiczne – zachęca się do naniesienia ich wydarzenia na mapę codeweek.eu. Więcej informacji możemy też znaleźć na stronie:   koduj.gov.pl

• DENTOBUS

• 7 października do naszej szkoły i przedszkola zawitał mobilny gabinet stomatologiczny "dentobus". Lekarz stomatolog w trakcie bezpłatnej wizyty przeprowadził indywidualne badanie stomatologiczne. Wszyscy uczniowie mogli skorzystać z opieki stomatologicznej po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. Mamy nadzieję, że dzięki takiej akcji przybliży się naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej.

"Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomoże nam dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Realizujemy program, ponieważ jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci, a leczenie Pacjentów to nasza misja.

Nowocześnie wyposażony samochód będzie służyć Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie będą pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia."

Ten artykuł pochodzi ze strony: https://www.cortenmedic.pl/dentobus/

• Wybory do SU

• Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego które odbyły się 27 września. Tego samego dnia komisja wyborcza ogłosiła wyniki głosowania i z ogromną przyjemnością przedstawiamy nowo wybrany Zarząd:

Maryna Kempska - przewodnicząca

Aleksandra Golenia - zastępca

Jan Wroniecki - skarbnik

Gratulujemy i życzy owocnej pracy w roku szkolnym 2021/2022.

• 21 września - Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

• Nasi uczniowie w tym roku szkolnym Orderem Uśmiechu uhonorowali: pana Damiana Kuźniewskiego i Martynę Kempską. Uczniowie docenili ich serce, troskę i zwykłą ludzką życzliwość. Gratulujemy! Życzmy, aby ten dzień i każdy kolejny upływał pod znakiem radości i uśmiechu.

• Debata przedwyborcza do SU

• Dnia 20 września odbyła się debata przedwyborcza. Kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskiego przedstawili swoje programy wyborcze. Opiekunka SU p. Monika Sarnowska zadawała kandydatom pytania dotyczące ich kandydatury. Następne wyborcy mieli możliwość zadawania pytań.

Teraz czekamy na wybory, gratulujemy kandydatom - uczestnikom debaty i życzymy powodzenia.

Niech wygra najlepszy!

• Dzień Dziecka 2021

• Nowa galeria Dzień Dziecka 2021 została dodana do albumu fotograficznego

Dziękujemy firmie KARO za uatrakcyjnienie nam dzisiaj Dnia Dziecka. Firma obdarowała nasze dzieci balonami nadmuchanymi helem. Pracownik firmy Sebastian Budzyński opowiedział o właściwościach helu i do czego jest używany. Opowiedział też, czym zajmuje się firma, między innymi realizuje kompleksowe usługi z zakresu wyposażenia placówek w gazy techniczne, medyczne, spożywcze, a także ciekły azot. https://www.karo-net.com/

• Mam Talent

• Nowa galeria Mam Talent została dodana do albumu fotograficznego

19 marca w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent", podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Wasze zaangażowanie, odwagę oraz radzenia sobie ze stresem. Wielkie brawa dla Was! Pamiętajcie, w każdym z nas drzemie jakiś talent, tylko trzeba go w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.