• Poczet sztandarowy

•

Poczet sztandarowy SP w Świętem na uroczystości 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w kościele parafialnym w Konecku.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Uczennice (Marta Kołowrocka, Patrycja Rosińska i Amelia Zdrojewska) SP w Świętem 10 listopada uczestniczyły w uroczystym wciąganiu flagi na maszt w Konecku. Nasi uczniowie wylosowali flagę Polski.

• Święto Niepodległości

• 9 Listopada 2022r, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, przygotowana przez Pana Krzysztofa Haziaka.

Uczniowie z klasy siódmej i piątej przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego, oraz jego dążenia do odzyskania niepodległości.

Uczestnicząc w obchodach dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

• Przerwa na czytanie 2022

• #przerwanaczytanie

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję promującą czytelnictwo. Ważne założenia tego przedsięwzięcia to rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

• No Backpack Day czyli dzień bez plecaka

• 7 listopada w naszej szkole obchodziliśmy No Backpack Day czyli dzień bez plecaka. Sam pomysł pochodzi z USA. Wbrew pozorom dzień bez plecaka nie oznacza braku przyniesienia książek i zeszytów - należy wykazać się kreatywnością i przybory szkolne trzeba przynieść w "zamienniku" plecaka. A wyobraźnia uczniów i ich pomysłowość zaskoczyła nie jednego! Wyróżnieni zostali Jowita Wroniecka, Patryk Stasiak i Zuzanna Ciszewska. Gratulujemy! Wszystkim uczniom dziękujemy za udział!

• Laboratoria przyszłości

• W październiku uczniowie oraz przedszkolaki z SP w Świętem korzystali z klocków KORBO zakupionych we wrześniu w ramach rządowego programu "Laboratoria przyszłości". Uczniowie rozwijali umiejętności manualne, techniczne, samodzielnego i krytycznego myślenia.